Net Protect
Zabezpieczenie przepięciowe Ethernetu

NETPROTECT - Przeznaczony jest do ochrony przepięciowej elementów aktywnych sieci LAN 10/100MB , Kart sieciowych, HUBów, Switchy, WAPów

 

Coś na temat przeięć
Przepięcia są zjawiskiem powszechnym w sieciach telefonicznych i tam wszystkie urządzenia muszą być zabezpieczane standardowo do przepięć o wartości 2kV.
W przypadku sieci LAN problem ten nie został należycie potraktowany.
Ani karty sieciowe ani pozostałe urządzenia aktywne nie posiadają takich zabezpieczeń.
Przepięcia pojawiające się w sieci są spowodowane głównie przez wyładowania atmosferyczne.
Wyładowania te nie muszą wcale być bardzo intensywne często przechodzą niezauważone a niszczą w sposób nieodwracalny dołączony do kabla sprzęt, czasem również cały komputer.
Dlatego aby uchronić się przed tym niekorzystnym zjawiskiem należy samemu zadbać o zabezpieczenie i zastosować NetProtect.

Sposób podłączenia:
Przed podłączeniem zabezpieczenia należy upewnić się czy sieć LAN działa poprawnie
Zabezpieczenie posiada dwa gniazda Rj45 które są równoważne co oznacza że nie jest ważne gdzie jest włączona linia przychodząca a gdzie komputer.
W jedno z gniazd należy włączyć sieć LAN a w drugie gniazdo komputer.
Przewód uziemiający należy podłączyć do obudowy chronionego komputera lub do bolca uziemiającego (jest to warunek konieczny dla skuteczności zabezpieczenia).
Należy sprawdzić czy komputer również jest prawidłowo podłączony do zasilania i czy ma prawidłowo podłączony przewód zerujący.
W przypadku zastosowania zabezpieczenia do ochrony Hubów lub Switchy przewód uziemiający należy podłączyć do uziemienia.Parametry techniczne
Chronione linie 8
Napięcie próby 10kV
Prąd szczytowy 6kA
Czas reakcji na przepięcie < 1,2ns
Napięcie odcięcia > 8V

Powrót do strony Głownej